ציוד והלבשה - עונות השנה ולבוש אופטימלי לריצה

הרבה פעמים קורה שאנשים שרק התחילו לעשות ריצות לא יודעים איך להתאים את מה שהם לובשים תנאי המזג האוויר בחוץ ואז נתקלים בחימום יתר של גוף שלהם. הם סובלים כבר בתחילת הריצה, בקושי מסיימים את המסלול. לכן תקפידו להתלבש נכון לפני תחילת הריצה.

ציוד והלבשה - עונות השנה ולבוש אופטימלי לריצה

אם אתם רצים לטווח הארוך, גם מרתון, אז הטמפרטורה האידאלית צריכה להיות בין 8 ל-12 מעלות. בתנאים האלה גוף שלהם לא צריך להתאמץ יתר כדי להתחמם או להיפך, להתקרר. כדאי שזה יקרה, אנחנו נסביר לכם איך להתאים את הלבוש לתנאי מזג האוויר.

קיץ - כמה שפחות בגדים

אם אתם רצים ובחוץ +30 או +40ֿ, אז תלבשו כמה שפחות בגדים - תחתונים וחולצת טריקו לגברים, גזעי שחייה וטופ ספורט לבנות. אל תתביישו, אין צורך. גוף שלכם גם ככה עובד קשה כדי להתקרר אז תעזרו לו במשימה הזאת.  רוב מסלולי הריצה חשופים לשמש אז קרם הגנה ומשקפיים שנה זה חובה.

נקודה חשובה - בגדים צמודים נראים ממש יפה אבל לסוף המסלול יש חשש לקבל שפשושים או אפילו פצעים. 

אז ליתר ביטחון תמרחו את הוזלין על תפרים הפנימיים, אפילו בגרביים. או תקנו בגד ריצה שאין לא תפרים, דבר כזה קיים בשוק. תשפריצו מים קרים על עצמכם בזמן הריצה - במיוחד על הראש, צוואר, חלקים פנימיים של ידיים.

חורף

בחורף בזמן שהטמפרטורות נעות בין 10-15 מעלות, יותר קשה להתאים את הלבוש. יש סיכוי להתקרר בתחילת הריצה אם חסר לבוש וממש לסבול מחום בסוף המסלול אם התלבשתם יותר מדי. איך פותרים את הבעיה? תתלבשו לבוש אביב-סתוי ועליו שימו לבוש מחמם ואז תורידו אותו במהלך הריצה. אפשר להשאיר אותו במקום בטוח איפשהו במסלול או לזרוק לגמרי אם אתם משתתפים בתחרות רשמית. 

סוודר ישין, קובע גרב, כפפות, מחנס ישן שאפשר להוריד בקלות - מתאימים למשימה.

יש מגוון בגדים לאנשים שרצים - תחפשו אותם בחנויות ספורט. נגיד, קיימים שרוולים מיוחדים שמחממים את הידיים לכל האורך שלהם מכתפיים למפרקים.

בתנאי גשם ורוח חזקה תלבשו מעיל רוח קל - במקרה הצורך תמיד אפשר להוריד אותו ולקשור על החגורה. עדיף שמעיל שלכם יהיה בלי קפוצ'ון. גם מומלץ להשתמש בקרם הגנה נגד יובש, זה עוזר נגד רוח חזקה.

אביב וסתיו

טמפרטורה בעונות אלו - בין 20 ל27 מעלות. אם חם כמו בקיץ, תלבשו בגדי קיץ, אבל אם קריר יותר אז טייץ ארוך זה טוב. טייץ גם מחמם וגם מוציא את המים. תלבשו גם חולצה רגילה ואם אתם חוששים להתקרר אז שרוולים ארוכים - חברים שלהם. קובע עם מצחיה, כפפות, חם-צוואר (Buff) - גם עוזרים של ממש. ביום בהיר תשימו משקפי שמש.

בכל העונות שאתם מתאמים ורצים - תקפידו לשים לב ללבוש שלכם! זה יעזור להרגיש בנוח גם באימונים וגם בתחרויות אמת.

אנחנו מאחלים לכם ריצות מהנות ומצב רוח טוב!

כתב:

BeInFit